עוד תחליפי ארנק אלקטרוני (שהם לא NFC)

אחד הנושאים החמים ביותר בכל מה שקשור לטלפונים של השנים הקרובות הוא מה שנקרא הארנק האלקטרוני. זהו תחום שרבים מתייחסים אליו כאל משהו שהולך להפתר עם שבבי NFC, כאלה שגוגל מנסה לדחוף לכל הטלפונים העתידיים. אבל המציאות היא שונה. יצרניות הטלפונים לא קפצו לתוך עולם ה- NFC וחברות האשראי אומנם מגלות עניין וישנם אפילו תקנים קיימים אבל עדיין ההערכות האופטימיות עדיין מדברות על שנת 2014 כשנה הכי מוקדמת שבה ל- NFC יהיה נתח שוק משמעותי מספיק.

אחת השחקניות המשמעותיות ביותר עבור NFC היא חברת אפל. אפל בנתיים מסרבת להכניס את השבב למוצריה ולמרות שהיא לא מתנגדת רשמית, NFC לא נמצאת על מפת הדרכים שלה. ייתכן שרמז לסיבות נובע מההתייחסות של סטיב ג'ובס לגוגל ולאנדרואיד והרצון להרוס אותם. עכשיו שהוא כבר לא בתמונה, לא מין הנמנע שזה ישתנה. בפוסט קודם תיארתי אלטרנטיבות, ובפוסט הזה אציג עוד שתיים. 

חברת אפל

אפל מתחילה לאפשר ללקוחותיה לבצע קניות אלקטרוניות בחנויות שלה. לקוחות בעלי אייפון יכולים לסרוק את הברקוד או לצלם את המוצר אותו הם רוצים והחיוב עבור המוצר מתבצע ישירות דרך חשבון האפל שלהם. בצורה כזו, אפל הם גם אלה שגובים את התשלום וגם האבטחה של התשלום היא שלהם. זהו פתרון שכרגע עובד רק בחנויות של אפל ולא נראה שהם מתכוונים לגדול מעבר לזה, אבל זוהי בהחלט קריאת כיוון לגבי מה אפל חושבת על ארנק אלקטרוני מבוסס NFC. הפתרון הפשוט הזה שבו אפל משתמשת שם קצת בפרופורציה את המורכבות שקיימת בהטמעת פתרונות NFC.

Card Case

פתרון מעניין מגיע מכיוון חברת Square, יצרנית של קוראי כרטיסי אשראי ניידים המתחברים לסמארטפונים. השיטה עובדת כך:

  • הצרכן מקשר את כרטיס האשראי שלו לתוכנת ה- Card Case
  • בעלי עסק פותחים חשבון ב- Card Case כדי להיות מסוגלים לבצע ולקבל תשלומים
  • בפעם הראשונה שהצרכן מגיע לעסק, הוא 'פותח חשבון' ומקשר את המכשיר שלו לעסק
  • כל פעם שהצרכן נמצא בקרבת העסק (100 מטר) המערכת נכנסת לפעולה. כך שהמערכת למעשה מבוססת מיקום
  • התשלום בקופה נעשה בהצגת תעודה מזהה בלבד. ברגע שהקופאי מזהה את שם האדם, הוא פשוט בוחר אותו מתוך הרשימה של האנשים הנמצאים בקרבת הקופה וזהו.

היתרון כאן הוא בעיקר בזה שכל מה שצריך הוא GPS ואפילו את זה לא ממש. כל טלפון יכול להשתתף כולל אייפונים וכולל טלפונים עם NFC. אין כרטיסים שצריך להעביר, אין טלפונים שצריך להצמיד, וניתן לקשר את כרטיס האשראי למספר אנשים כך שאם אני רוצה, אני יכול לרשום את הטלפון של הבת שלי לשירות ולהגביל אותה בסכום קניה.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה NFC, טלפונים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות על עוד תחליפי ארנק אלקטרוני (שהם לא NFC)

  1. פינגבאק: הארנק הביומטרי | Technologeek

  2. פינגבאק: הארנק הביומטרי | Newsgeek

כתיבת תגובה