רשמים ראשוניים מהיום הראשון של CES2012

יום התערוכה הראשון נגמר הרבה יותר מהר ממה שחשבתי וגם ככה נכמרו לי הרגליים מהמרחקים האדירים שעוברים וכל הזמן על הרגליים. כנראה שלהכניס אזורי ישיבה או כסאות זה לא כלכלי כששטח ביתני התצוגה בלבד הוא מעל ל- 170 אלף מטר רבועים.

את היום התחלתי באגף הדרומי. בין שלל החברות היו המון חברות שמייצרות רכיבים אלקטרוניים ייעודיים והרבה מאוד חברות שמוכרות ציוד קצה לשוק הטלפונים והמחשבים. לא משהו שאפשר ממש להתרגש ממנו, אלא אם כן אתה יבואן. אז מה בכל זאת לקחתי מהיום הזה:

בתים חכמים, או כמו באנגלית Home Network, צוברים עוד ועוד תאוצה. תקנים מתחילים לצבור נפח ומוצרים מתחילים לצאת לשוק שתומכים בתקנים האלו ככה שלא יהיה עוד צורך לחבר כל מיני מכשירי ביניים כדי להפוך את המנורה שלי או את מכונת הכביסה שלי, לחכמה. זה עדיין ייקח עוד כמה שנים, ועלול (כמו שקורה במקרים רבים) ליצור מלחמת סטנדרטים בין חברות שונות, אבל התקן G.hn הוא כרגע התקן הדומיננטי.

תלת מיימד – זו לא השנה הראשונה שתלת מיימד מופיע בצורה חזקה אבל כל שנה שעוברת מקרבת אותנו אל עבר תלת מיימד בכל מקום. ראיתי מסכים המיועדים לטאבלטים וסמארטפונים שמציגים תלת מיימד ללא צורך במשקפיים ועושים את זה בצורה טובה מאוד. יש עוד מקום לשיפור אבל זה יקרה. מקרני תלת מיימד (כאלה שצריך משקפיים בשבילם) גם נמצאים בכל מקום ושוק משקפי התלת מיימד גם הוא פתאום נולד (יש הרבה אופנה במשקפי תלת מיימד).

הטלויזיה הבאה תכיל מצלמה ויכולת לבצע שיחות וידאו בסלון. עוד לא לגמרי הבנתי למה שאני ארצה לעשות שיחה דווקא מהסלון אבל כנראה שבשוק האמריקאי זה מאוד חזק. הרבה מאוד שירותים מהחברות הגדולות כמו סקייפ, Paltalk, וגוגל מכניסות את השירותים שלהם לתוך הסלון שלנו. כך למשל מוצר של Biscotti (שישר עשה אותי רעב), אבל גם מוצרים אחרים.

שעוני מגע – תחום מעניין שפתאום כולם נכנסו אליו הוא שעוני יד עם מסך מגע. זה התחיל מהאייפוד ננו שהוא סתם ריבוע קטן שאפל חשבו שיהיה נגן מוזיקה אבל חברות לקחו אותו והתחילו לייצר עבורו רצועות וכך הפכו אותו לשעון יד ונגן מוזיקה, ועבר לחברות אחרות שפיתחו מוצרים דומים אבל עם תוספת של כרטיס סים מה שהופך אותו גם לטלפון, עם מערכת הפעלה של אנרואיד (כמו במקרה של סוני אריקסון) או מערכת הפעלה ייעודית שלהם (כמו במקרה של חברת Burg).

מכשירים שעוקבים אחרי תנועות העיניים – הטכנולוגיה לא חדשה אבל קיבלתי הזדמנות לבלות שעה עם שתי חברות מובילות בתחום: Tobii, ו- EyeTech. אני עוד אכתוב פוסט ספציפי על הטכנולוגיה הזו והשימושים שלה (הולך להיות מעניין), אבל אני יכול לומר שיצאתי מהפגישה עם EyeTech עם אדרנלין מטורף. עשיתי כמה הדגמות שהותירו אותי ממש מפוחד (באופן חיובי).

מכשירים חסיני מים – עושה רושם שכולם עלו על הגל הזה. החל מחברת Liquipel שמאפשרת לאנשים לשלוח להם את מכשירי הטלפון שלהם והם מצפים אותם בחומר הנוגד, וכלה בחברות שכבר מוסיפות את התכונה לטלפון כעוד פיצ'ר.

הדוכן של נוקיה נראה בדיוק כמוה. קטן יחסית למה שציפיתי, ולא מבטיח. עובדים של נוקיה היו עסוקים בלהסביר למבקרים מה מיוחד כ"כ בחלונות 8 ובחיבוריות ל- Xbox ולפייסבוק, שזה פשוט היה עצוב לראות. הדרך היחידה שלהם למכור היום, היא לספר על מערכת ההפעלה שהיא בכלל לא שלהם. חוץ מה- Lumina, אין להם מה למכור.

וכמובן שאר תופינים כגון מכשירי Telepresence, רובוטים חביבים (כמו זה בתמונה למעלה שיודע לצייר את כל מה שנמצא מולו), מדפסות תלת מיימד, והרבה מוצרים שהוסיפו את מילת הבאזז של השנה (Cloud) לכל מוצר שלהם. פתאום כולם כולם עושים ענן.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה CES2012, sensors, אנרגיה, גאדג'טים, חיישנים, טכנולוגיה, מדפסות, מוצרי חשמל, מחשוב, מחשוב ענן, רובוטים, רעיונות חדשים, עם התגים , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה