MWC עד כה – מאכזב וצפוי

כל כותרות הטכנולוגיה מתמקדות בתערוכת המובייל בברצלונה ורק אני לא שם. ממה שמתפרסם עד כה, כמות הטלפונים שיוכרזו שם מטורפת ומעלה שוב את התהייה של מה יהיה שובר השיוויון בטלפונים. מה יהיה אותו טלפון שיצליח לתת את הוואו הזה שישאיר אבק לכל המתחרות.

  • טלפונים עם חלונות – הטלפונים של נוקיה עם חלונות (800 ו- 900) נראים מצויין אבל עדיין נשארת השאלה לגבי מידת השימושיות של הטלפונים. אחרי שהתקנתי מגוון של יישומים שיהפכו את הגלקסי שלי לדמוי חלונות, אני יכול לומר 2 דברים: א) הממשק יפיפה יותר מכל מערכת הפעלה אחרת, וב') זה לא פרקטי ואני מעדיף את האנדרואיד. האם חלונות 8 בטלפונים יהוו ייתרון/חסרון או שזה לא יהווה פקטור בכלל


  • מקרן – טלפון עם מקרן כבר היה לנו ללא שום הצלחה אמיתית. סמסונג הכריזה השבוע על טלפון ה- Beam שלה שיכלול מקרן עם 15 Lumens. עוצמה מינימלית שכזו בטלפון לא ממש תאפשר הקרנה נורמלית של תוכן ושימוש מועט במקרן יגבה מחיר אכזרי מהסוללה (שגם ככה מוגדלת). כדי לאפשר שימוש חדשני במקרן, תידרש חומרה נוספת כגון מצלמות שיאפשרו ממשקי תנועה או משהו חדש אחר.


  • עוצמה – טלפונים רבים הגדילו את עומצת המחשוב בטלפון. כך למשל ה- LG Optimus 4X עם מעבד 4 ליבות ועומצה מדהימה. הבעיה היא שכולם מוציאים טלפונים עם 4 ליבות ככה שקשה לראות איך זה נותן למישהו ייתרון.
  • מצלמה – אחרי שכבר חשבתי שמלחמת המצלמות מאחרינו, מגיעה נוקיה עם מצלמה ברזולוציה מגוחכת של 41 מגה פיקסלים! בדקתי כמה פעמים – זו לא טעות. ובכל זאת אני עדיין טוען שמגה פיקסלים הם כבר לא שדה הקרב הנכון.  מילא היו מוציאים טלפון שהוא מצלמת Mirrorless, או מצלמת שדה אור כמו ה- Lytro. ובכל זאת ההישג הטכנולוגי הוא מרשים.
  • תלת מימד – למרות שזה מעניין ותמיד נחמד לראות בתלת מימד, זה לא באמת נוח לאורך זמן ומהווה יותר גימיק כרגע ממשהו אמיתי. מצד שני, מצלמה שמצלמת בתלת מימד וגם מאפשרת לראות את התכנים בתלת מימד זו חוויה שונה לגמרי מצילום רגיל.
  • גודל – אם להשתמש בביטוי השחוק, החברות מחפשות את הגודל הנכון. לאחר שכולם כבר עשו 4, אחרי זה 4.3 משם 4.7, ואפילו 5 (ויותר) – הרבה מהחברות פשוט מגדילות את המסך או מחפשות את הגודל שאף אחד אחר לא עשה כדי להיות מיוחדים. כעכשיו שכבר לא ברור אם הטלפון הוא טאבלט או הטאבלט הוא טלפון, מגיע המכשיר של Asus שהוא מעין טאבלט שמכיל גם טלפון וגם מקלדת שהופכת אותו לאולטרבוק.

השורה התחתונה שלי?

הרעיונות כולם שם. שום דבר שלא שמענו עליו עד היום אבל יש ניצנים של חדשנויות בכל החברות. למרות כל החומרה החדשה, המיקוד הוא עדיין בתחום האפליקציות והשימושים השונים שמצליחים לעשות בחומרות השונות. בכל מקרה, החומרה הממוצעת של הטלפונים בסוף 2012, תהיה שונה מהותית מזו של 2011.

ומילה על אפל

אפל לא מדברת באירועים האלו אלא בלוחות הזמנים משלה. השנה תהיה שנה של השקת אייפד חדש, אייפון חדש, ואולי כמה מכשירים שאפל הבטיחה יהיו חדשניים. עם כל האהדה שלי לאנדרואיד, ולאלגנטיות של חלונות, המסקנה שלי מההשקות האחרונות היא שהשנה תהיה (שוב?) השנה של אפל… אני בסטנד ביי…

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה טלפונים, מעבדים, מצלמות, צגים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה