אחרי שדב מורן המציא את הדיסק און קי, הוא המציא את כיסוי האייפון

לפני כמה שנים, דב מורן הקים את חברת מודו. החברה פיתחה מודל ייחודי לטלפונים, לפיו מכשיר הטלפון יהיה רכיב קטן וסטנדרטי שאליו נוכל לחבר כל תוספת שנרצה. אם נרצה טלפון עם מסך מגע, נקנה כיסוי של מסך מגע (ג'קט במונחים של מודו), ואליו פשוט נכניס את הטלפון. נרצה מקלדת? נחבר לטלפון כיסוי של המכיל מקלדת, וכך הלאה. למרות החדשנות והייחודיות המודל של מודו לא הצליח, אבל העיקרון שלהם היה נכון מאוד – ואפילו הקדים את זמנו.

אם נחשוב על זה, לטלפונים של היום יש מגוון יכולות גדול שאנחנו לא תמיד צריכים כגון מסך הכי חדיש או כמה ליבות מיותרות במעבד. כשטלפון מתקדם עולה מעל 2000 שקל, נשאלת השאלה עבור מה אנחנו משלמים. הרכיבים היקרים ביותר בסמארטפון הם זכרון האחסון (NAND), אחריו זכרון ה- DRAM, במקום השלישי המסך, המעבד תופס מקום רביעי או חמישי ($15) עם פער עצום בינו לבין הזכרון. אז למה אני לא יכול לבנות לי את הטלפון שמתאים לי? אני רוצה להחליט אילו רכיבים יהיו לי בטלפון אבל לא בתור טלפון שאני בונה פעם אחת וזהו, אלא טלפון מודולרי שיתאים לצרכים המשתנים שלי. רוצה טלפון שמתחבר כמו בלגו ומאפשר לי לקנות חלקים נוספים וחדשים בלבד, בלי להצטרך להחליף את הטלפון כל פעם.

מה שיפה באייפון שאין בטלפונים אחרים הוא שהוא מאפשר בערך את הדבר הזה, בעזרת כיסויים לטלפון. לכל טלפון יש כיסויים אלא שהאייפון בשל הפופולריות הרבה שלו, מאפשר ליצרני כיסויים לפתח מוצר אחד שיתאים לאחוז גבוה מהטלפונים. אין אף מכשיר טלפון נוסף שמתקרב לפופולריות של האייפון – ויש לזה משמעות גדולה. בהמשך אני מציג כמה כיסויי אייפון שלא נועדו בכלל לתת לכם הגנה על המכשיר, אלא להוסיף יכולות באופן מאוד דומה לזה של חברת מודו. אז אולי דב מורן לא התכוון לפתח את כיסויי האייפון, אבל בפועל, הוא היה הראשון שעשה את זה.

מקלדת – חסרון משמעותי בכל מה שקשור למסכי המגע. יש שהתרגלו למקלדות המגע, ויש שחייבים את ההרגשה של הכפתור הפיזי. אפשר להסתובב עם מקלדת חיצונית, אבל אפשר גם להלביש את הטלפון עם מקלדת. ($40)

הכיסוי לשוטר – כיסויים שמספקים הגנה מפני נפילה, הם לא דבר חדש, אבל הכיסוי הזה מספק הגנה גם מפני קליעים! החברה היפנית טוענת שהכיסוי בעובי 40 מ"מ המתחבר לגב האייפון בעזרת ברגים, מסוגל לעצור כדורים בקליבר של 0.5. נשמע קצת הזוי, וכמובן שזה תלוי בעוד הרבה פרמטרים, אבל עדיין מקורי. ($650)

המקרן – טלפונים עם מקרנים מובנים מתחילים לעשות את דרכם אלינו, אבל זה בדיוק המקרה שבו הייתי רוצה להיות מסוגל להוסיף יכולת הקרנה לעיתים, אבל לא תמיד. הכיסוי מקרן הבא מאפשר בדיוק את הדבר הזה, וגם מגיע עם סוללה עצמאית משל עצמו כך שהוא לא סוחט את הסוללה של הטלפון. עם עוצמה של 15 Lumens זהו לא בדיוק מכשיר עוצמתי אבל בהחלט מספק. ($230).

 ה- GPS – בסרטי הריגול, מוצמד משדר לרכב או אדם ככלשהו כך שהעוקב יוכל למצוא אותו בקלות. את הרעיון הזה, לקחה חברת Bikn ופיתחה כיסוי אייפון שמכיל מחשב עצמאי שמסוגל לאתר 4 תגים אחרים שמשוייכים אליו. אתה מצמיד תג המכיל GPS לכלב שלך, ובעזרת הכיסוי ואפליקציה תואמת, תוכל למצוא את התג האבוד. ($150)

הפנורמית – יש כל מיני תוספות מצלמה לאייפון, אבל ה- GoPano מגיע עם כיסוי קומפלט. בעזרת עדשה מיוחדת, כל צילום וידאו, הופך להיות צילום 360 מעלות. ניתן לראות עוד בפוסט הזה. מניסיון אישי כיוון שיש לי את המצלמה הזו בבית, חוויות הצילום מדהימה. ביודאו המצורף, לא לשכוח להזיז את התמונה ימינה ושמאלה  – פנורמי כבר אמרתי? ($100)

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה Apple, sensors, אינטגרציה, גאדג'טים, טלפונים, עם התגים , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על אחרי שדב מורן המציא את הדיסק און קי, הוא המציא את כיסוי האייפון

  1. מאת אברהם‏:

    רק שכל החוכמולוגים העשראלים לעגו למודו ולדב מורן כאילו שהם המציאו משהו בחיים שלהם.

כתיבת תגובה