סמסונג גלקסי 3 – התרגשתי, התאכזבתי, התעצבנתי

בכלל רציתי לכתוב על משהו אחר היום, אבל ההשקה של ה- Samsiung Galaxy 3 מאתמול משנה כמה דברים. אני מודה שמלכתחילה הייתי סקפטי. האמת שאני די תקוע עם מה שהטלפונים עושים ועד שלא יהיה משהו חדש לגמרי, כנראה שיהיה קשה לרגש אותי. הציפיות מהילד החדש בשכונה היו בהתאם. זה היה ברור שסמסונג תעשה כמיטב יכולתה לשוות לאירוע גוון מהפכני שתגרום לאנשים לחשוב שבאמת קרה פה משהו. זה ברור שאתרי חדשות בכל העולם יהיו שם כי בכל זאת מדובר ביורש של הטלפון הטוב בעולם (טוב – נתפשר על אחד הטובים בעוולם?), ויותר מזה – המתחרה הרציני היחיד של אפל. ברגע שאפל בתמונה, זה כבר חדשות – לא? אבל עם כל הציניות והסקפטיות, הנה דיעה אישית:

הטוב / מעניין – שימו לב שאין לי מכשיר ביד (עדיין) כדי באמת לחוות דיעה על סמך ניסיון:

 • מעקב תנועות עיניים – כבר שמענו על ממשקים שמתבססים על תנועות עיניים אבל הם תמיד היו יקרים ולא מוכנים עדיין. סמסונג קוראת לתכונה הזו – Smart Stay אבל זה לא בדיוק מעקב תנועות עיניים אלא יותר זיהוי פנים (כמו שקיים בכל מצלמה). כאשר מזהים פנים מול המצלמה, המכשיר לא יכבה את עצמו. לחיוב, אני יכול לומר שזו תכונה חשובה מאוד ולהערכתי זה יהפוך להיות סטנדרט בכל טלפון מעתה ואילך. משהו שסמסונג הביאה לטלפונים ואי אפשר יהיה לקחת את זה ממנה. אם להיות ביקורתי יותר, האם אין חשש מסויים בזה שהטלפון מסתכל עלינו? מה המרחק מכאן ועד מכשירים שגם שולחים את התמונות שלנו למישהו? מה לגבי העלות בחיי סוללה? עכשיו כל פעם שאני קורא מייל, אני גם צורך חיי סוללה שנובעים מזה שהמצלמה שלי עובדת.
 • זיהוי פנים – הטכנולוגיה לא חדשה אבל חברות שונות חוששות להשתמש בה בשל בעיות פרטיות. סמסונג מאפשרת זיהוי פנים אוטומטי אבל רק של חברים שלנו. זה קו דק בין שימוש מאוד נוח (אפשר לשלוח אוטומטית תמונות לכל מי שמופיע בהם) ליום שבו נוכל לצלם כל אדם שהוא, ולקבל את כל הפרטים עליו.
 • עיצוב – להבדיל מהטלפונים המרובעים להחריד, סמסונג הלכו פה על ממכשיר מעוגל יותר, מסך יפה, וצבעים מיוחדים. זה בהחלט משהו שתופס את העין. לא שאני קונה את השטויות של עיצוב שמתחבר על הטבע ושאר סיסמאות, אבל זה בהחלט עיצוב מנצח.
 • חומרה – זה לא הטלפון הקטן ביותר – הוא יותר גדול מהגלקסי 2 בכל פרמטר, אבל המסך יותר טוב וגדול, המעבד משופר (אם כי במבחני ביצועים הוא מפסיד למעבדי Qualcomm כפולי ליבה), ויש לו NFC דבר שלא ממש ישמש אנשים בארץ אבל לא מזיק.
 • חומרה נוספת – המכשיר תומך בחומרות נלוות שלא כלולות במחיר. לא ברור אם זה ייתרון או חסרון, אבל זה בהחלט אחד התחומים שאנדרואיד מפגר בהם מול אפל. הטענה אלחוטית (תמורת תשלום נוסף), שידור לטלויזיה, ועוד.

ולשאר הדברים שפחות מוצאים חן בעיניי:

 • מסך – סמוסונג כבר יצאו עם מסך גדול יותר (Galaxy Note) והוא לא נחל הצלחה גורפת. מעבר לשוק מסויים, הציבור הרחב לא רצה מסך גדול מידי לסמארטפון. מעניין יהיה לראות איך כל זה משתנה (או לא) עם הטלפון הזה.
 • תכונות תוכנה – סמסונג פיתחה פה יכולות מיוחדות שכבר קיימות בשוק, אבל מוצגות כמשהו שיגיע רק עם הגלקסי 3. מילא אפליקציות שהיו קיימות עד עכשיו רק באפל וסמסונג יישרה איתן קו – כמו הקרנה לטלויזיה שקיימת כבר באפל מזמן (AirPlay), אבל אפליקציות שממילא קיימות באנדרואיד זה קצת מצחיק. הפעלה קולית היא לא דבר חדש וגם אם סמסונג שיפרה את היכולות, אי אפשר לומר שזה משהו שממש שייך לטלפון. התראה ברטט כשאני מרים את המכשיר כבר יש לי, ואם אני כותב סמס ומרים את הטלפון, אני לא רוצה שהוא יחייג לאדם שאני בדיוק כותב לו.
 • שימוש ב- NFC – זהו לא הטלפון הראשון עם NFC והשימושים של העברת נתונים בין טלפונים ע"י קירוב שלהם זה לזה קיים בכל טלפון NFC עם אנדרואיד 4. סמסונג רוצים שנחשוב שזה חדש ושלהם, אבל זה ממש לא.
 • איכות מצלמה – בתור מאוכזב קשות מהמצלמה בגלקסי 2, אני אוטומטית מכניס את הקטגוריה הזו כמשהו חשוד.

 ולמה שבאמת מציק לי:

זו תקופה ארוכה שאני מסתובב מתוסכל ממערכת האנדרואיד. זה לא שהיא לא טובה, אבל היא בלתי אפשרית. לא ייתכן שאני אתלהב מהגלקסי 2, כשלסמסונג לוקח כ"כ הרבה זמן לשדרג לי את מערכת ההפעלה לאנדרואיד 4. הרי מאוד קל להראות לי שהטלפון שלי ישן – פשוט אל תשדרגו לי את הטלפון #1 שלכם בעוד שטלפונים ישנים יותר מקבלים עדכונים (כמו הגוגל נקסוס), והנה אתם יוצאים עם טלפון חדש ופתאום מספרים לי כמה דברים יש בו שאין בשלי. זה לא סביר בעיניי. אני דורש שחברות כמו סמסונג יאפשרו לי את כל היכולות של הגלקסי 3, למעט אלו שאי אפשר לתת בשל מגבלות חומרה. עד אז, אני לא קונה את הגלקסי 3. עניין של עקרון. מה אני כן מתכוון לקנות? טוב… כבר אמרתי שאני מחפש את ה- Nokia Lumina שאולי אין בה את כל היכולות של גלקסי 3, אבל ייכנס טוב לכיס – ומאחוריו עומדות שתי חברות רעבות. תמיד טוב לעבוד עם חברות רעבות.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה NFC, טלפונים, כללי, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

15 תגובות על סמסונג גלקסי 3 – התרגשתי, התאכזבתי, התעצבנתי

 1. מאת אלעד‏:

  אני נוטה להסכים איתך ובעיקר עם הנקודה האחרונה. נושא עדכוני תוכנה בסמרטפונים לדעתי הוא הנושא המרכזי לעתיד. אני קניתי לפני כשנתיים איזשהו וריאנט של גלקסי 1 עם מערכת הפעלה 2.1, שהובטח כי תעודכן ל- 2.2 במהרה. לקח להם יותר מחצי שנה להוציא גרסה של 2.2 לגלקסי 1 ועוד כמה חודשים טובים להוציא את זה לגרסה של טימובייל שיש לי. בזמן הזה כבר הספקתי לצרוב גרסה של 2.2 כמה פעמים מאתרים שונים והיא עבדה לא פחות טוב מהגרסה הנוכחית שיש לי, שהיא גרסת המפעל של טימובייל.

  לדעתי, הגישה של חברות לעדכוני תוכנה צריכה להשתנות. לאנדרואיד יש בהקשר הזה גם יתרונות וגם חסרונות. היתרונות הם שזה, בגדול, תוכנת מבוססת קוד פתוח ויש קהילה ענקית של מפתחים שעובדת על גרסאות לצריבה. חברה שתדע לשתף פעולה עם הקהילה הזו תקבל גם תמיכה אדירה (בחינם!) בפיתוח, וגם הערכה ענקית מהמשתמשים שלה. בהקשר הזה, נראה ש- HTC הולכים יותר לכיוון.

  החסרונות של אנדרואיד הם, קודם כל, בזה שכל חברה מנסה לייחד את עצמה מהמתחרות על ידי הוספת ממשק מעטפת כמו ה- Touch-wiz של סמסונג או הממשק של HTC. מצד אחד, הממשקים האלה לרוב טובים מאד, אבל מצד שני הם מסבכים מאד את כל נושא העלאת גרסה. תוסיף לזה את כל ה- Bloatware שהספקים המקומיים מוסיפים לטלפונים שלהם, שמחייבים עוד בדיקות נוספות ושינויים לפני כל שדרוג, והתהליך של שדרוג תוכנה הופך מעניין של חודש חודשיים לעניין של שנה, וחברות פשוט מפסיקות להשקיע בזה כששדרוג החומרה הבא בדרך. לכן, כשגלקסי 2 יצא ידעתי שלא ישדרגו לי את הטלפון לגרסה 2.3 או לגרסה 4.

  שלא יובן לא נכון, אני חושב שהגישה הכללית של אנדרואיד טובה בהרבה מהגישה הכללית של אפל והגן הסגור שלה. הגישה של אפל מרגישה קצת כמו הגישה של משטרים דיקטטורים אפלים: One hardware, one software, one peripherial support (iTunes) under the sun. עם כל הכבוד לקדוש סטיב ג'ובס ז"ל, אני לא מתכוון למכור את החירות שלי בשביל טלפון, שבכדי להשתמש בו בצורה מיטבית אני צריך גם לקנות אייפד ומק. והמצער מכל הוא שאין בזה כל יתרון למשתמש הסופי, כי אפל אפילו לא משתמשים באחידות הזו בשביל לקצר את תהליכי השדרוג, נגיד, למשהו כמו כל חודשיים שלושה כמו גוגל עם אנדרואיד טהור, אלא לאירוע שנתי, שבמפתיע (או לא) כרוך גם בהכרזה על החומרה החדשה.

  • מאת דוד קודיש‏:

   מסכים איתך לגמרי ואני בטוח שיש עוד הרבה כמונו. השאלה היא כמה זמן ייקח עד שהצרכנים יתחילו להצביע נגד. אנדרואיד קיבלה הרבה קרדיט בתחילת דרכה, ולדעתי מתחילה לאבד את אמון הצרכנים שמבינים שהטלפון שזה עתה קנו לאחר שהחברה ממנה קנו מהללת ומשבחת אותו, יישכח על ידם בשניה שיצא טלפון חדש אחר.

 2. מאת ס.ש.שחר‏:

  גלקסי 3 יהיה תוכנת ניווט לויני

 3. פינגבאק: Klik מציגה – לא צריך גלקסי 3 בשביל זיהוי פנים | Technologeek

 4. מאת אגוסטינו‏:

  ראו הוזהרתם!
  "העם דורש צדק תפעולי !"
  התוכנה "קיס" ששוחררה ע"י סמסונג כבר מזמן כתוכנה, שבין היתר, מגבה/מסנכרנת טלפונים חכמים של סמסונג, פשוט לא מגבה/מסנכרנת את **כל** המידע שיש באנשי הקשר שבסמארטפון (היא יודעת לטפל רק בחלק מהמידע).
  חבר אמריקאי כבר כתב שקראו לתוכנה הזו "קיס" כרמז שאם תנסה לסנכרן את כל המידע מהטלפון באמצעות תוכנת "קיס", תגיד שלום לחלק מהנתונים
  Kiss your data good bye…
  זאת, מהסיבה הפשוטה ומצערת שתוכנת "קיס" לא מעבירה את כל הנתונים מה סמארטפון למחשב.
  כן, באמת תמוהה (שלא לומר נבזי) הכיצד חברת סמסונג הענקית, שמוציאה מכשירים כ"כ מתקדמים חכמים ומקצועיים, משחררת סמארטפון (מחשב כף יד) מבלי האפשרות הבסיסית והלגיטימית ביותר לגבות את הנתונים שעמלת להקליד לתוכו רגע-רגע, שעה-שעה, יום-יום…
  הלקוח שרכש את הסמארטפון לא צריך להיות תלוי באתר גוגל וענן האינטרנט כדי לבצע גיבוי תוך ביטול האפשרות הבסיסית והלגיטימית ביותר של גיבוי הנתונים שלי אצלי במחשב/דיסק.
  כלומר, חובה שסמסונג תאפשר למי שרכש מחשב כף היד (סמארטפון) שלהם לגבות את הנתונים שבו ללא תלות/התערבות צד נוסף.

  "העם דורש צדק תפעולי !"

  תודה,
  אגוסטינו.

 5. מאת אגוסטינו‏:

  ואם כבר בעניין הליקויים הקיימים בסמארטפון סמסונג גלקסי אס, הינה עוד שתי פנינים (השנייה אולי פחות "קיומית").
  1. הידעת שבהערות שלצד איש הקשר הם הגבילו את הטקסט שאפשר להכניס לכ- 200 מילים בלבד (1,000 תווים בדיוק)!!! ???
  זה אומר שלא נוכל לרשום את כל המידע שנרצה על כל איש.
  לדוגמא: תמצית סיכום שיחות טלפון ו/או פגישות, מחירונים, שעות פתיחת העסק, פרטים מיוחדים ועוד.
  מעניין אם תקנו ליקוי זה בגלקסי אס-3…

  2. הינה עוד משהו "בקטנה" שמשווקי הטלפון SAMSUNG Galaxy S לא שמחים לספר לקונים הפוטנציאלים: הרדיו המובנה הוא אמנם FM אך איכות הצליל ירודה (בלשון המעטה) מהסיבה שהוא פועל בשיטת Mono כמו לפני 50 שנה (ולא סטריאו). זו לא בדיחה, תבדקו.

  ברכות,
  אגוסטינו.

 6. מאת מאיר כהן‏:

  עוד אייפוניסט שלא רוצה לראות או לשמוע אודות שום דבר חוץ מהאייפון הפרימיטיבי שלו. קשה לבעלי אייפון להודות בעובדה הפשוטה שסמסונג כבר עקפה את אפל בסיבוב והותירה עליה רק עשן ופיח אגזוזים. סמסונג גלקסי S3 נמצא נכון לעתה בפיסגת הסמארטפונים ואין אף מכשיר שיכול לאיים על שלטונו. מעריציי האייפון שבויים בעולם של שקר וכזב,הם לכודים בתוך מסך פרימיטיבי בן 3.5 אינצ' ובמערכת סגורה ולא ידידותית. האייפון נראה חזק מהגלקסי אבל למעשה מסך האייפון הינו בלוף אחד גדול,הוא מתרסק בקלות גם בנפילות לא קשות. אני מציע לאנשי אייפון לשנות גישה ולחדול מלשכנע את עצמם בכח שהאייפון שלהם הוא עדיין הכי טוב שכן גם הם יודעים שסמסונג גלקסי מחזיק בכתר ויהיה קשה מאוד להסיר את הכתר הזה מהראש הגאוני והגאה של סמסונג.

 7. מאת אלון‏:

  כמה שאני מסכים לגבי עדכוני התוכנה.
  יש לי טאבלט סמסונג גלאקסי 10.1 ומאז שרכשתי אותו, אי שם לפני כשנה, הוא זכה לשדרוג אחד מ- 3.1 ל- 3.2 וגם זה אחרי הרבה זמן. אני ממתין ל- ICS על מנת שסוף סוף מערכת ההפעלה תוכל לנצל את מלוא היכולת של המעבד (כפול ליבה) וכן, להוריד את גרסת הכרום לטאבלט שסובלת מפחות באגים מאשר הדפדפן המובנה במערכת הנוכחית.

 8. מאת חי‏:

  אני לא מצליח להבין את עומק הפרשנויות שאתם נכנסים אליהם! ברשותי סמסונג גלקסי 3 מזה כשלושה שבועות. אין! לא היה! ואני לא בטוח שבקרוב יהיה טלפון שמשתווה אליו. טלפון מדהים עם יכולות על! פשוט תענוג! יפה, איכותי, בעל תכונות מתקדמות, חזק מאוד, "אוכל" הכל, אנדרואיד 4 פשוט מערכת טובה מאוד וידידותית – עולה על ios בכמה רמות!
  מאחל לכל המגיבים פה לשהות במחיצת הטלפון המדהים הזה! אז חלאס פרשנויות לא קשורות לגבי תכונות שלא ישימות בארץ וכותרות עצובות… תתחילו להנות!
  אגב, יש לי ניסיון עם אייפון ושאר סמארטפונים למיניהם…

  • מאת דוד קודיש‏:

   חי – אני על סף כתיבה של פוסט עדכון. לא עמדתי בזה וכמובן שקניתי גלקסי3. השיפור העיקרי שלו אל מול הגלקסי2 הוא העיצוב ולמרות שזה נשמע אולי פעוט, זה ממש שידרוג רציני. סוף סוף טלפון יפה ונוח שלא מנסה לחקות את אייפון. בעניין התכונות, הם עדיין יותר גימיק בעיניי – אבל עדיף להיות עם טלפון שיש בו גימיקים מאשר אחד שאין בו – לא?

   עכשיו אני מחכה בקוצר רוח ל- Jelly Bean ואז לדעתי גם הויכוח לגבי iOS יהיה לא רלוונטי.

 9. פינגבאק: לקראת האייפון 5 – וקצת הסתכלות על הטלפונים שעשו ויעשו את השנה | Technologeek

 10. מאת פבל‏:

  דוד, עכשיו שרכשת את המכשיר. אולי תעשה פוסט מעודכן איך התהפכה דעתך עליו? בתור אחד שהיה לו אייפון 3ג'יס, ואחריו היה לי אייפון 4 שנמכר אחרי חודש והוחלף לטובת גלקסי2, ולפני כשבוע שודרג לגלקסי 3, אני יכול להגיד בוודאות שאפל מאחור. עזוב שהם אכזבו את כל מעריציהם עם האייפון החמישי. גלקסי 3 מכשיר מדהים, ו"גימיקים" האלה או איך שלא תקרא להם, בשימוש יומיומי. רואים לפי צורת הכתיבה שלך שאתה חובב/מעריץ/אפל-פאנבוי.

  • מאת דוד קודיש‏:

   פבל – אני מסכים איתך וגם רשמתי לפני כן שהוא טלפון מהמשובחים שקיימים בשוק. הצחקת אותי עם האםל-פאנבוי, אתה פשוט לא מכיר אותי… לא כל מי שכותב משהו נגד סמסונג הוא מהצד של אפל. תתפלא – יש צד שלישי, ואני כרגע עם טלפון של נוקיה. Lumia 900 ומאוד מרוצה. אפילו ויתרתי על הגלקסי 3 בשבילו.

   בלי קשר – הגלקסי 3 הרבה יותר טוב מהגלקסי 2, בדברים קטנים שעושים את ההבדל. ההשוואה מול אפל היא חסרת תועלת – כמו לשכנע בוחר של חד"ש להצביע לליברמן.

 11. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה)‏:

  כמשתמש אייפון ותיק הדבר היחיד שמטריד אותי הוא הצורך המעיק להוריד כל דבר מהטלפון למחשב באמצעות תוכנת האייטונס . משתמשי הגלקסי עושים כל העברה או הורדה ישירות בלי תוכנות תיווך מעצבנות כאלה. די אני עובר לסמסונג גלקסי מישהו קונה ממני את האייפון?

 12. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה)‏:

  הצילו! נחמק לי כל היומן של הסמסונג ולא היה לי גיבוי, אולי לא נמחק, אולי נעלם? יש לי קליניקה פרטית לרפואה סינית ואין לי מושג כרגע איך נראה היום או השבוע שלי, מישהו יכול לעזור לי?

כתיבת תגובה