העתיד של המקרנים האינטראקטיביים הוא עט

אני אוהב את הקונספט של מקרנים אינטראקטיביים, ומאמין שלא ירחק היום וכל המקרנים יהיו כאלה. גם המקרנים שיהיו בטלפון שלנו יהיו כאלה. בעזרת מקרנים אינטראקטיביים, נוכל לא רק לצפות בתוכן אלא ממש להיות חלק ממנו. בלינק למעלה יש כמה דוגמאות מעניינות ואני ממליץ לצפות בהן.

capture_054השבוע נתקלתי בחברת Interphase שמשיקה מוצר חדש בשם Penvue והמוצר שלהם גרם לי לחשוב שאולי בכלל נדלג על השלב הזה של מקרנים אינטראקטיביים ונעבור ישירות לטכנולוגיה הבאה. בקצרה, המוצר מאפשר לשלוט בתוכן המוצג מהמחשב (חשבו PowerPoint) בעזרת השלט שמשמש גם כעכבר מצביע, אבל גם מאפשר "לכתוב" על התוכן המוצג ממש כמו בלוח חכם. הוידאו הבא מסביר את זה בצורה הכי טובה.

העט עצמה מכילה 12 חיישני תנועה, 3 ג'יירוסקופים, ומערכת אופטית שמוודאים שההצבעה על הלוח היא מדוייקת לחלוטין. הייתרון הגדול של המערכת בשונה ממקרנים אינטראקטיביים, היא שהיא מסוגלת לעבוד עם כל מקרן שהוא ואין צורך לשנות תשתיות או לקנות מקרנים חדשים. לצורך ההשוואה, לוחות חכמים סבירים עולים כ-  4000$, מקרן אינטראקטיבי סביר עולה החל מ- 1500$, ואילו הפתרון של Penvue יעלה כ- 600$. זהו ייתרון משמעותי ביותר במיוחד למי שהשקיע הרבה כסף במקרן רגיל ולא רוצה לאבד את כל ההשקעה. ה- Penvue הוא גם נייד ולא מקובע לחדר מסויים. ברמה הטכנית, יחידת בקרה של העט (שנראית כמו הכלאה של עט מגושם עם מעביר שקפים) מחוברת פיזית בין המכשיר ממנו מקרינים למקרן. ברמה התיאורטית אני מניח שזה יעבוד גם מול מחשב שמציג על מסך. העט עובדת אלחוטית ומשדרת מול יחידת הבקרה. התוכן אותו אנחנו כותבים עם העט נשמר כשכבה נפרדת ולא כחלק מהקובץ המקורי.

מה שאותי יותר מעניין הוא שהטכנולוגיה של הקרנה אינטראקטיבית מתמזערת ומוזלת. 600$ למוצר שכזה, מרמז שתוך שנתיים היא כבר תוכל להיות חלק מהטלפון שלנו. תארו לעצמכם כיתה, חדר ישיבות, או סרט בקולנוע שבו אנשים מוציאים את הטלפון הנייד שלהם ומצביעים בעזרתו על המסך שממול. או לוחות פרסום שמאפשרים לאנשים אינטראקטיביות מולם כשהטלפון משמש כשלט. מעבר לשימוש הבסיסי, יש לעט מגוון יכולות שניתן לצפות מכלי שכזה – כולן מופיעות באתר המוצר. המוצר נמצא כרגע ב- Pre-order וייפתח להזמנות ב- 15.5.12.

למוצר גם זוית ישראלית. ד"ר יורם סולומון משמש כסמנכ"ל פיתוח עסקי ואסטרטגיות בחברת Interphase היושבת בטקסס. לפני Interphase, הוא שימש בתפקידי הנהלה בכירים בחברת TI.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה eink, אמצעי קלט, חינוך, כללי, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות על העתיד של המקרנים האינטראקטיביים הוא עט

  1. מאת אורי‏:

    לדעתי כבר כיום ניתן (ואולי קיימת) לפתח תוכנה שמאפשרת בקרה על המידע שמוקרן ברמת דיוק סבירה גם בסמארטפונים הקיימים.

  2. מאת אחת שיודעת‏:

    יא גנוב, זה פשוט light pen ישן וטוב באריזה שיווקית. וגם עולה $700.

כתיבת תגובה