היום הראשון עם ה- Nokia Lumia 900

האמת שמאתמול כבר הבנתי שאני הולך להכנס לסרט עם ה- Nokia Lumia 900. מסתבר שחברת AT&T האמריקאית לא מוכנה לשחרר את הטלפונים שיש לה בהסכם עם נוקיה, מה שאומר שהטלפונים נעולים לכרטיסי סים שאינם של AT&T. בעוד שניתן לפתוח נעילה של טלפונים אחרים מאותו הדגם המגיעים מחברות אחרות, אצל AT&T אי אפשר.

ובכל זאת, כשקיבלתי את הטלפון, החלטתי לא לשלוח אותו חזרה כלעומת שבא. אנחנו ישראלים – בטח יש דרך לפתוח אותו. חוץ מזה – ככל שיותר קשה, יותר כיף.

חששתי בהתחלה שהמכשיר לא יעבוד ללא סים כמו שקורה באייפון, אבל כבר נקודה אחת לטובת נוקיה – גם ללא סים, אפשר לעבוד עם המכשיר ולו בתור אייפוד יקר. לאחר התחברות ל- Windows Live ID, המכשיר מזהה את כל החשבונות שלי ואת אנשי הקשר. איכשהו – ולא ברור לי בכלל איך, המכשיר חיבר אותי ל- LinkedIn שלי (חשוד…). חשבון ה- XBox שלי התחבר עם החברים שלי ושלל דברים אחרים שיש לי על ה- XBox.
מבחינת מערכת ההפעלה, הציפיות שלי נענו במלואן. המערכת מהירה ביותר והאנימציות במעברים בין המסכים השונים נעימים ויפים. מיקרוסופט הצליחו להציג פה מערכת הפעלה שעוד לא ראינו – שונה לחלוטין מהקיימות, ובהחלט מיוחדת. יהיו כאלה שיעדיפו מערכת זו או אחרת, אבל אי אפשר לומר שיש פה חיקוי של משהו. במבחן מהירות שעשינו בין הגלקסי S2, אייפון 4S, והלומיה – הגלקסי S2 נשאר מאחור בעוד שהאייפון נתן תחרות טובה בפתיחה של אפליקציות, גלישה, ומגוון משימות פייסבוק (אך היה טיפ היותר איטי).

מעבר לזה ,ניתן להבחין שהרזולוציה של המסך לא חדה כמו האייפון, לעומת זאת הרמקולים טובים יותר. מצלמת המכשיר מכילה כמות הגדרות שלא היו מביישות שום מצלמה מקצוענית, אבל איכות התמונה לא מתקרבת בכלל לזו של האייפון, ועדיין יותר טובה מהגלקסי S2. חנות האפליקציות לא מכילה את כל התוכנות של אייפון ואנדרואיד, אבל היא מרשימה ויפה.

ולחדשות הרעות

 • כמובן שעדיין לא פרצתי את המכשיר. יש מעבדה בת"א שתנסה לעשות את זה ביום שלישי – אבל אם מישהו יודע על מישהו שכבר עשה, כמובן שאשמח לשמוע.
 • אפליקציות בתשלום אי אפשר להוריד כיוון שמיקרוסופט דורשת כרטיס אשראי מארה"ב. מזכיר לי את התלאות שהיו לי עם ה- XBox. שם הבעיות נפתרו בדמות כרטיסי זיכוי שקונים ואז אפשר לשלם עם הזיכוי. בנתיים האופציה הזו לא נמצאה עבור החנות של מיקרוסופט.
 • אפשר לראות עברית בכל מקום וללא שום בעיות של עימוד. לעומת זאת, מקלדת עברית/אנגלית עוד לא מצאתי.

עזרה מצד כל מי שיכול מבורכת. המשך יבוא…

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה טלפונים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

12 תגובות על היום הראשון עם ה- Nokia Lumia 900

 1. מאת שי‏:

  דוד שלום,
  האם הצלחת לפרוץ את המכשיר לסים זר בסופו של דבר?

 2. מאת יוסי‏:

  מה עם מקלדת עברית?

 3. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה)‏:

  יש לך כבר מקלדת עברית?

 4. פינגבאק: היום השני עם ה- Nokia Lumia 900 | Technologeek

כתיבת תגובה