אבחון דלקות אוזניים ועור מהבית – בשניות

מכשירי הטלפון שלנו הם כבר מזמן לא רק מכשירי הטלפון שלנו. הם מחשב נייד בעל יכולות הולכות וגדלות, והם במיוחד טובים בלצלם דברים. אם אני חושב על הנוקיה PureView 808 אז הם טובים מאוד מאוד בצילו – בכל זאת טלפון עם 41 מגה פיקסל לא הולכים ברגל.  והם טובים מאוד גם בתקשורת. הם מסוגלים לשדר מידע לכל מקום בעולם בעזרת רשתות מהירות, אבל גם לתקשר במגוון רחב מאוד של טווחים קצרים דרך Bluetooth, רשתות Wi-Fi ועכשיו גם טווחים קצרים מאוד באמצעות NFC.

המגמה שהתחילה עם המודו של דב מורן בו אפשר לחבר לכל מכשיר טלפון כמה מכשירים שנרצה ממשיכה במרץ עם המודל של האייפון. ישנם אינספור מכשירים שאפשר לחבר לאייפון כדי להוסיף להם יכולת. החל בקורא כרטיסי אשראי, דרך מגוון עדשות מצלמה, וכלה במכשירי ניטור ריחות ובדיקת גלוקוז. הרעיון במכשירים אלה הוא ניצול של יכולות שכבר קיימות ממילא בטלפון שלנו (מצלמה, כח עיבוד, ותקשורת) כדי להוסיף עוד משהו קטן שייתן תמורה גדולה בזכות השילוב עם הניידות של הטלפון.

אל תוך השטח הזה בדיוק, נכנסים יותר ויותר פתרונות רפואיים כדוגמת המכשיר לבדיקת גלוקוז (בסרטון המצורף), והשבוע הודיעה חברת CellScope שהיא גייסה סכום של מיליון דולר להמשיך בפיתוח מתקן המיועד לבדיקת אוזניים בייתית. הרעיון פשוט ביותר – אתה הורה מודאג. לילד כואבות האוזניים וכל מי שחווה כאב אוזניים יודע שזה אחד הכאבים החזקים שיש. החשד: דלקת אוזניים. הצעד הבא המתבקש: ביקור דחוף אצל רופא ואפילו מיון בא בחשבון אם אין רופא פנוי. הסטטיסטיקה מראה שכ- 20%-30% מהביקורים של ילדים עד גיל 5 אצל רופא קשורים לבעיות באוזניים וש- 70%-60% מהילדים בארה"ב יחוו דלקת אוזניים לפחות פעם אחת בחייהם. ברוב התלונות על כאבי אוזניים, לא מדובר בדלקת שיש לטפל בה.

הפתרון של CellScope בסיסי ופשוט. מחברים אוטוסקופ (אותו מכשיר לבדיקת אוזניים) שמכיל מיקרוסקופ עם הגדלה של פי 60. המיקרוסקופ מצלם מספר תמונות מתוך האוזן, ושולח אותם לרופא לאבחון מיידי. מעבר לעובדה שכל התהליך הסתיים תוך מספר שניות, ישנו גם ייתרון גדול בכך שאפשר לנהל היסטוריה רפואית לכל ילד/מבוגר.  פשוט ביותר. מוצר נוסף מאותה חברה הוא די דומה בסך הכל אבל הוא מיועד לבדיקה של כל אותן שומות ודלקות בעור, ומאפשר מעקב אחרי הגדילה שלהן.

בוידאו המצורף, ראיון עם היזמים:

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה Apple, sensors, חיישנים, טכנולוגיה, טלפונים, מצלמות, רפואה, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על אבחון דלקות אוזניים ועור מהבית – בשניות

  1. פינגבאק: הסמארטפון הופך לערכת עזרה ראשונה | Newsgeek

כתיבת תגובה