אוהב אותך, עוזב אותך

אני כבר חצי שנה עם אותו הטלפון (נוקיה לומיה 900 אם חייבים לדעת) שזה לדעתי הזמן הארוך ביותר בו החזקתי טלפון. אם להוסיף לזה את שלושת החודשים שהוא שכב בארון עד ש- AT&T הסכימו לפתוח לי אותו, זה בכלל שיא. מה אגיד – לדעתי זה הטלפון הטוב בעולם וזה בלי לעבוד עם הדגם החדש שלו ה- 920. מה כ"כ טוב בו? יש בו את השילוב של הידידותיות של אפל עם נגיעות של אפשרויות שליטה מהאנדרואיד. הממשק שלו (חלונות 7.8 שזה כמעט כמו החלונות 8) מרענן וייחודי והוא מהיר ביחס לממשקים אחרים. מה רע בו? בעיקר חוסר האפליקציות, וחוסר העברית בגרסה 7.8 – שנפתרה בגרסה 8.

מי שרוצה לשמוע עוד שירי הלל לנוקיה ולמיקרוסופט מוזמן לפוסטים קודמים שלי בנושא – אני פה לקטר.

לקטר, כי זה מתסכל שהטלפון הטוב בעולם (מבחינתי) לא מסוגל לתת לי את מה שאני צריך. לשם ההגינות, בחודשיים האחרונים קניתי אייפון 5 ו(עוד) גלקסי S3 – אז אני יודע בדיוק למה להשוות. שני האחרונים, הם טלפונים מצויינים למי שאוהב אותם. אין בהם שום דבר רע במיוחד חוץ מזה שבעיניי האייפון משעמם לגמרי, והאנדרואיד נהיה יותר ויותר דומה ללינוקס. ובכל זאת, יש להם א פ ל י ק צ י ו ת. כשאתה צריך להגיע ממקום למקום, יש להם תוכנת ניווט, וכשאתה רוצה את האפליקציות החדשות שבדיוק יצאו לאייפון/אנדרואיד פשוט הולכים לחנות. הדברים הבסיסיים האלה שטלפון חכם אמור לעשות.

נוקיה תמיד היו טובים בייצור טלפונים ואכן הלומיה הוא אחד הטלפונים החזקים בשוק, ומיקרוסופט הצליחה לייצר מערכת הפעלה שלישית טובה לטלפונים, דבר קשה מאוד בשוק הרווי הזה. ובכל זאת, שתי החברות האלו שכ"כ נשענות על הפלטפורמה הזו, לא עושות מספיק כדי לייצר אקו-סיסטם של אפליקציות. במצב כזה, גם אנשים כמוני שמרוצים מהטלפון, לא יקנו אותו שוב.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה טלפונים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה