שתי התכונות שבשבילם שווה לשקול S4

מי שעוקב אחרי יודע שעזבתי בצער רב את הנוקיה לומיה שלי וחזרתי לאנדרואיד. הצער הוא בעיקר על אי ההצלחה של מיקרוסופט ונוקיה לאפשר לי להשאר עם הלומיה 900 (לאחר שלא הצליחו לגייר את מערכת ההפעלה 7.5) והחוסר האמיתי באפליקציות. אז חזרתי לאדנרואיד ואם כבר אנדרואיד אז גלקסי 4.

רבות כמר נאמר ונטחן על גלקסי 4 ובכל זאת שני חידושים שלא זוכים לשום כבוד ותהודה במאמרים שקראתי (אני בטוח שאיפה שהוא זה צויין אבל לא הודגש מספיק לטעמי).  ותובנה אחת בהקשר לפורטלים

החידוש הראשון בגלקסי S4 שהכי הפתיע אותי ונמצא בשימוש מתמיד אצלי הוא השלט האוניברסלי. ה- S4 מצוייד במשדר אינפרא-אדום המסוגל להתחבר לכמעט כל טלויזיה, ממיר, מזגן, מערכת קולנוע בייתית ועוד ממותגים ידועים. בחודש שבו יש לי את ה- S4 קיבלתי לפחות 4 עדכוני תוכנה לשלט ובכל אחת מהן תוספות לממשק וליכולות כך שנראה שסמסונג רצינית ביותר בכל מה שקשור לתכונה זו. היום למשל אני יכול לשלוט בממיר שלי והתוכנה יודעת להעביר את הטלויזיה ל- HDMI3 אוטומטית, וכאשר אני רוצה להגביר ווליום, השלט יודע אם הוא צריך לעשות את זה ע"י הגברת הטלויזיה, הממיר, או המערכת.

במדינות אמיתיות (כלומר לא בישראל) התוכנה מחוברת ללוח השידורים וכך כאשר מעבירים ערוצים ניתן לקבל מידע על התוכניות המשודרות. בארץ, לפחות יש להם שלט של YES ושל HOT שזה דבר מפתיע ומשמח. התוכנה הזו של סמסונג עושה שני דברים: ראשית, היא נוגסת לתוך שוק השלטים האוניברסליים – שוק של מילארד דולר בשנה ומציגה רף מאוד גבוה. שנית, היא תופסת מעמד חזק בשוק שעוד לא התפתח מספיק – שוק המסך השני. זהו שוק שנועד למשוך את תשומת ליבנו במקביל לצפיה שלנו בטלויזיה ולהציג בו תכנים נוספים ולאפשר למשווקים להגיע אלינו גם כאשר אנחנו לא ממש שמים לב…


התכונה השניה היא ה- Group play. כרגע יכולת זו קיימת רק בין טלפונים של S4 אבל תוכנה מעודכנת ל- S3 ומכשירים מתקדמים נוספים אמורה לצאת בקרוב. תכונה זו מאפשרת למספר טלפונים להתחבר זה לזה בעזרת רשת אלחוטית שהם מייצרים לעצמם (להבדיל ממוצרים אחרים שמשתמשים בשרת מרוחק) ולשתף תכנים בו זמנית. לדוגמה – כשאני משדר מוזיקה, אני רואה את שאר המכשירים המחוברים אלי ומסוגל להגדיר לכל מכשיר איזה סוג רמקול הוא וכך לייצר מוזיקת 'סראונד'. לפחות בבדיקה שלי, זה עובד מצויין עם שני טלפונים והגדרת טלפון אחד כימני ושני כשמאלי. בשיתוף של תמונות, כל פעולה שמישהו עושה על אחד המסכים קורית מיידית גם במסך השני. אם אני מצייר על מסך אחד ומישהו אחד מצייר על מסך שני שנינו רואים מיידית את הפעולה. ואחרון חביב – משחקים. משחקים אחד נגד השני לא מעולם לא היו קלים יותר.

ולגבי הפורטל – מיקרוסופט ואפל נותנות למשתמש להגדיר אילו אפליקציות יופיעו בדף הבית. למעשה זהו עיצוב מיושן מאוד שמזכיר במהותו את אתרי האינדקס הטקסטואליים של סוף שנות ה- 90 ואפילו כאלה של ימינו אנו (ראו תמונה), בעוד שאנדרואיד מאפשרת יצירת של פורטלי תוכן בעזרת הווידג'טים עד כאן שום דבר חדש אבל קצת הפתיע אותי כשחושבים על זה ששוק הפורטלים הארגוניים נשלט ברובו ע"י מיקרוסופט – כלומר חברה שמבינה באיך אנשים צורכים מידע.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה sensors, גאדג'טים, טלפונים, ידע, כללי, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה