פינת הרעיונות – לראות את הקולות

בהמשך מיידי לפוסט הקודם בעניין משקפי המציאות המרובדת.

הרעיון בא כפתרון לבעיית החרשים המוחלטים. אלה שמכשיר שמיעה לא יכול לעזור להם. בעזרת משקפי המציאות המרובדת ומקלט (אודיו) שנמצא על המשקפיים ומחובר אלחוטית למנוע speech to text שמשדר את הטקסט למשקפיים.

נאמר שקוראים לי דוד. כל פעם שמישהו בסביבה שלי קורא בשמי, המשקף מולי יהבהב ואולי אפילו יציין מאיזה כיוון קראו לי. כאשר מישהו מדבר איתי, הטקסט של מה שהוא אומר יופיע מולי. אלמנטים מעניינים יכולים להיות הופעה של טקסט של דברים שנאמרים בסביבה שלי גם אם זה לא מיועד אלי (בדיוק כמו שאנשים שומעים, שומעים כל מה שבסביבה שלהם).

כדי להפוך את זה לעוד יותר נחמד, ניתן להפעיל את זה עם תרגום של שפות ככה שמי שמדבר איתי לא חייב לדבר בשפה שלי וגם לא חייב להיות קשר עין איתו. השימוש הזה, יכול להתאים לכל מי שנמצא במדינה זרה ויכול אולי גם לעזור בלימוד השפה.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה Augmented Reality, אודיו, אמצעי קלט, טכנולוגיה, מוצרי חשמל, רעיונות חדשים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על פינת הרעיונות – לראות את הקולות

כתיבת תגובה