המטבח העתידי

בעבר כבר כתבתי על מוצרי החשמל הבייתיים של העתיד. התייחסתי לשני אלמנטים שלהם: יכולת התקשורת בין המכשירים לשאר העולם או בינם לבין עצמם, ושנית ליכולת של כל מוצר להפוך למסך מגע גדול בעל יכולת לזהות את המונח עליו או מי שלידו ולהתאים את התצוגה/צבע בהתאם. הפעם אתמקד בכמה טכנולוגיות נוספות פרי הדמיון הפרוע (או לא) של מספר חברות.

ראשית כמה תמונות מתוך החזון של איקאה. בתמונה ניתן לראות כמה מרכיבים שחלקם ניתן לדמיין וחלקם פחות. הסבר לפי המספור שבתמונה. לא רשמתי את הכל כי חלק זה ממש סתם (כמו מדף נשלף – משהו שאיקאה חושבת יהיה להיט ב- 2040)

1 – גידול ירקות ותבלינים אורגניים ביתיים בסגנון המתקן הזה (חברת היונדאי). נשאר אולי לפתור את בעיית השטח שזה לוקח אבל אין ספק שהרבה יותר טעים לגדל את הסלט בבית.

2 – מדפסת אוכל תלת מיימדית (של MIT). כתבתי כבר בעבר על מדפסות תלת מיימדיות אבל שם זה הדפיס פלסטיק. מדפסת אוכל תלת-מיימדית, תיקח את כלל מרכיבי המזון ותשלב אותם לתוך מאכלים. למי שתוהה, כבר יש סוג של מדפסת אוכל תלת מיימדית – היא נקראת אופה לחם. בתמונה ניתן לראות איך מדפסת אוכל שכזו עשויה להיראות.

 

3 – מקרר עם תצוגת תלת מיימד הולוגרמית בסגנון הטפט מסך.

5 – משטח ניקוי עצמי – מקווה שיותר טוב מהתנורים ש'מנקים' את עצמם לבד.

6 – משטח זיהוי וניתוח מאכלים והצגת הערכים התזונתיים שלהם

7 – תנור אוטומטי עם שליטה מרחוק ותצוגה הולוגרמית

10 – מרכז בקרת אנרגיה – משהו שאני מוכן להתחייב שלא ייראה ככה ב- 2040.

כל הטכנולוגיה הזו גרמה לי לחשוב שדברים כמו מקרר או תנור כלל לא יהיו קיימים ב- 2040. אם להמר, הייתי אומר שתמצא טכנולוגיה שתאפשר קיום תנאים מיטביים עבור כל פריט מזון שהוא, ושזו תתלבש על המוצר או אפילו תהיה חלק ממנו. אם חושבים על זה, אנחנו לוקחים קופסא גדולה ומקוררת ודוחפים פנימה את כל המוצרים שלא יכולים להיות בחוץ. אולי ארונות המטבח יכילו אזורים שונים עם תנאי לחות וטמפרטורה שיתאימו את עצמם לתכולה ולא להיפך.

ולסיום – קטע וידאו (קצת ארוך) משנת 1956 כאשר חברת GE ניסתה להציג את טכנולוגיית המטבח העתידי. משעשע. שימו לב שהרעיון שלא צריך מקרר מופיע כבר שם (הם קראו לזה אזורי צינון)

 

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה Home automation, sensors, אינטגרציה, רעיונות חדשים, עם התגים , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על המטבח העתידי

  1. פינגבאק: הצצה לעתיד: המטבח הביתי ב-2040 | Newsgeek

כתיבת תגובה