שולחן שהולך

כתבתי כבר על המטבח העתידי ועל העתיד היותר קרוב והרחוק של מוצרי החשמל בבית, אבל עדיין ישנם פריטים בבית שלא נראה שישתנו בצורה כלשהיא בעתיד הנראה לעין. קחו את שולחן האוכל לדוגמה. החומרים מהם עשויי השולחן די דומים למה שהיה בעשרות השנים האחרונות, מנגנון הפתיחה לא שונה מהותית (יש דווקא כמה עיצובים נחמדים חדשניים יותר), והשולחן המשפחתי עדיין תופס שטח מכובד בכל פינת אוכל למרות שבפועל שטח זה מנוצל מעט מאוד מהזמן.

אז למה לצפות בעתיד? כיוון שהעשור הקרוב הולך להיות העשור של הרובוטים, גם השולחן המשפחתי (ולא רק הוא) יהיה מעין רובוט. מה דעתכם על שולחן שיודע ללכת? אם כבר שולחן, למה לא ספה שהולכת או שמשיית חצר? הוידאו המצורף מראה שולחן שכמעט יודע ללכת לבד. הממציא של השולחן לא הוסיף מנועים לרגליים כך שצריך לדחוף את השולחן, אבל הרעיון פותח פתח להרבה דמיון. דבר שעולה לי לראש הוא שולחן וכסאות שלקראת הארוחה עושים את דרכם בבית מהמחסן או כל חדר אחר אל תוך הסלון. פקודות קוליות שלי יפעילו אותו כך שאוכל לומר לו 'קדימה', 'ימינה', טיפה לפה או טיפה לשם. הכסאות צועדים אחרי השולחן כמו ברווזים ומסתדרים במקומם. אחרי הארוחה, כל החבורה חוזרת לבד למקומה.

אוקיי, אני יודע מה כולם חושבים. למה ללכת כשאפשר ליסוע. מודה, שאם חזון השולחן המהלך יגשים את עצמו, כנראה זה יהיה על גלגלים, אבל ההליכה של השולחן כ"כ קולית, שאני הייתי רוצה כזה בבית.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה רובוטים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה