עדשות ומשקפי מציאות רבודה

חזון המציאות המרובדת שנמצאת איתנו כחלק מחיינו, תופס תאוצה כל שבוע ונדמה שיותר יותר פיתוחים רואים אור בתחום הזה. אני מציג פה שני פיתוחים שתפסו את עיני בשבוע האחרון:

עדשה עם יכולות הצגה של מציאות רבודה – בדומה לארנולד שוורצנגר בסרטי ה- Terminator, עדשות מגע דקיקות בעלות מעבד קטן ויכולת תקשורת עם הסביבה, נמצאות בפיתוח אצל מספר לא קטן של חברות. השימושים הראשוניים הם רפואיים – עם יכולת ניטור ובקרה של אלמנטים תוך רישתיים. כמובן שכל תחומי המציאות המרובדת, הבידור, ובטחון שתופסים לכבי כל פתרון של מציאות מרובדת, תתפוס גם פה. בלי להכנס לאלמנטים של פרטיות, אולי זה יהיה הצ'יפ הראשון שיושתל לכל אדם… (מקווה מאוד שלא).

בעוד 3 שנים תארח ברזיל את אליפות העולם בכדורגל. לקראת האירוע, מציידת משטרת ברזיל את שוטריה במשקפי שמש בעלות יכולות של מציאות רבודה. המשקפיים יצויידו במצלמות שישדרו לבסיס נתונים את התמונות. המחשב המרכזי יהיה מסוגל לנתח 400 פרצופים בשניה בהתבסס על 46,000 נקודות שונות בפנים, לזהות את הפושעים אם ישנם, ולזהות עבור השוטר את הפושע. כדי להשיג את האפקט הזה, מספיק למקם מצלמות במספר מקומות וכך לקבל התראה על זיהוי פושע, אבל הזיהוי של הפושע שיכול להיות מוקף בהרבה אנשים, במשקפיים של השוטר, והיכולת של השוטר להתקרב אליו מבלי שתיווצר מהומה, היא חדשה.

עושה רושם שכל העיניין הזה של ראיה ממוחשבת יתפוס חלק גדול מהחיים שלנו בעתיד. האם יכולת הראיה שלנו תוחלף בהדרגה ע"י אלקטרוניקה ומחשבים שלא רק יראו במקומנו, אלא גם יגידו לנו מה המשמעות של מה שאנחנו רואים? מה יקרה לחוש הראיה שלנו במצב כזה?

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה Augmented Reality, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על עדשות ומשקפי מציאות רבודה

  1. פינגבאק: משקפי מציאות רבודה | Technologeek

כתיבת תגובה