פינת הרעיונות – למי אתה צריך להודיע כשאתה מחליף מספר טלפון?

אמרו לי שאני משוגע שאני משתף את כל העולם ברעיון ולא רץ להקים סטארטאפ בנושא, אבל אני בכל זאת משתף. מי שרוצה לממש את הרעיון – מוזמן. אם יצליח, שלא ישכח לשלוח לי איזה טיפ :-)

הנה בעיה שקשה לי להאמין שעוד לא פתורה – אבל עובדה.

כל כך קשה להחליף מספר טלפון, שמדינת ישראל הייתה צריכה לחוקק את חוק הניידות כדי שהקושי הזה לא יהיה הסיבה לאי עזיבת חברה מסויימת. נשמע טרויאלי אבל תחשבו עליכם לרגע ודמיינו כמה עבודה זה עבורכם להחליף מספר.

אם מסתכלים קצת על הסוגיה, זו לא אמורה להיות כזו בעיה.  מספר אלמנטים שישמשו אותנו:

רשת חברתית – יותר ויותר אנשים נרשמים לפייסבוק או לרשת חברתית כלשהיא. בכל רשת חברתית יש אפשרות להזין את מספר הטלפון, אבל רבים נרתעים מכך – בעיקר כיוון שהטלפון שלנו הוא לא ממש הפוקוס של פייסבוק (או כל רשת אחרת).

אנדרואיד/אייפון – יותר ויותר מאיתנו מסתובבים עם סמראטפון או טלפון שיש לו חיבוריות לרשת. כמעט כל טלפון מסוגל לסנכרן את ספר הטלפונים שלו מול שרות כזה או אחר (מול פייסבוק וגוגל כדוגמה).

יישום יעודי – החוכמה היא לשכנע אנשים, להשתמש בשרות חדש שיכול להקרא Phonebook (על משקל פייסבוק) או כל שם יצירתי אחר. היישום מחזיק רשומה בסיסית עם הפרטים על כל אדם, וכן את ספר הטלפונים (והכתובות) של אותו אדם. כאשר אדם מסויים שמופיע אצלי ברשימה משנה את המספר או כל פרט אחר, המערכת מסנכרנת לי אותו אוטומטית.

אז למה לא פייסבוק?

האפשרות הזו של הסנכרון קיימת בפייסבוק, אבל עדיין יש הרבה אנשים שלא נמצאים שם מבחירה ויהיו מוכנים להרשם לסוג של 144 שכזה. מדיניות האבטחה של פייסבוק היא כזו שאנחנו אף פעם לא באמת יודעים למי המספר שלנו חשוף. אני צריך לאשר חברים ולאשר להם לראות את הפרטים שלי.

במערכת המוצעת, לא צריך לנהל שום דבר. אני מזין את ספר הטלפונים שלי, והתוכנה כבר תזהה את בעל המספר (לפי מספר הטלפון שלו). כאשר זה ישתנה, הוא ישתנה אצל כל מי שהיה לו את המספר הישן.

מישהו מעוניין?

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה רעיונות חדשים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה