אופנה וירטואלית

תארו שיש לכם דמות תלת מיימדית מדוייקת לחלוטין שלכם. מודל תלת מיימדי מדוייק עד לפרט הכי קטן שאתם מסוגלים לחשוב עליו – החל מצבע העור המדוייק, דרך הצלקת ההיא, ועד נקודת החן על כף הרגל.

עולם האופנה האינרטנטי היה אוהב את זה. היינו יכולים להכנס לחנויות וירטואליות ולמדוד בגדים בצורה יותר מדוייקת. לראות איך פריט מסויים נראה עלינו מכל הזוויות, מקרוב ומרחוק. לאחר מספר התאמות של בגדים, ניתן ללמוד איזה סגנון אנחנו אוהבים ולהציע לנו פריטים דומים או אקססורי מתאים. כמות האתרים שמנסה לאפשר בדיוק את זה היא די גדולה היום, אבל רובן מתבססות על המצלמה שיש בבית וזה בסך הכל נראה די גרוע.

 

אז איך המודל נבנה

חברת MyBestFit פיתחה את המכשיר שיבנה וישמור עבורנו את מודל הגוף שלנו. עמדות שהחברה מפזרת בקניונים בארה"ב מספקות אפשרות סריקה (חינם כמובן) לכל המעוניינת. הסריקה בונה דמות תלת מיימדית בסיסית כרגע אבל אפשר להניח שעם קצת יותר השקעה, ניתן להגיע לדמות יותר מדוייקת. לאחר יצירת הדמות, החברה מציעה קטלוג בגדים אישי כאשר אני כמובן הדוגמן של כל הבגדים. ניתן להניח שבהמשך, מצלמות בייתיות רגילות יוכלו לבנות עבורנו את הדמות בלי לקום מהכסא.

מה עוד

חיבור של מידע נוסף לדמות שלי, יכול ליצור ערך נוסף. לדוגמא הוספה של כל המשפחה שלי והחברים כדי למכור לי נופש במלון מסויים. מה יותר מוכר מתמונה משפחתית במלון (שעוד לא הייתי בו) או תמונות שלי והחברה בפאב. או אולי משחקי וידאו כדוגמת סימס כאשר הדמויות הן של אנשים אמיתיים?

חיבור מסוג אחר יכול לבוא מהצד הרפואי. כל הסטוריית הצילומים שלי יכולה למצוא את דרכה אל תוך האיש הוירטואלי שלי כל שכאשר אני מסתכל על האיש, אני יכול לראות נתונים רפואיים. משהו כמו google body  אבל עם הנתונים האמיתיים שלכם.

שיקולי אבטחה

נשאלת השאלה מה בדבר האבטחה של הדמות הוירטואלית שלי. עד כמה מפריע לי שחברות הבגדים יודעים איך אני נראה, מה היקף החזה שלי או כמה אני שוקל. ברור שהמידע הזה הוא פרטי וברור שהשימושים שהחברות יכולות לעשות איתו גולשים אל מעבר להצעת בגדים פשוטה. החל מהצעות לקרם שיזוף, דרך דיאטות שונות, ועד ניתוח אף. בכל הדוגמאות שנתתי, יוכלו לא רק לומר לי מה ההצעה, אלא ממש להראות לי איך אני אראה לאחר שארכוש את המוצר. מזל שלא צריך לחשוש מזה. בנתיים.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה Augmented Reality, Virtual Reality, אבטחת מידע, אופנה, הולוגרמות, טכנולוגיה, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על אופנה וירטואלית

  1. מאת מור‏:

    זה מעולה ככה יהיה אפשר להזמין מארה"ב בלי לחשוש שזה יהיה גדול/קטן מידי

כתיבת תגובה