מיפוי אוטונומי

נדמה שבשנים האחרונות אנחנו ממפים כל דבר. המפות של גוגל, מיקרוסופט, ולאחרונה גם נוקיה, משדרגות משמעותית את עולם ה- GPS, ומפות הנייר נדמה שחלפו מהעולם. אחרי שמיפינו את הכבישים, עברנו למפות את החלל, האוקיינוס (בפרוייקט שאפתני חדש של גוגל), את גוף האדם, ועברנו למיפוי תלת מיימדי ופנורמי, הגיע הזמן למפות את הבתים שלנו.

בוידאו המצורף ניתן לראות איך מכשיר מעופף בעל חיישני קרבה, מצלמות אלחוטיות, ותוכנת עיבוד תמונה מסוגל לבנות תמונה תלת מיימדית של החלל שבו הוא עף ולמעשה יכול להמשיך חדר אחר חדר עד לסריקה מלאה של בניין. כמובן שניתן לשלב מספר רב של מכשירים מעופפים שכאלה כדי להגדיל את ההספק.

פיתוח נוסף דומה מתבסס על אמצעים קרקעיים יותר ומיועד לשימושים אחרים. הרובוט הקטן שפותח אמור לשמש כבאים שמגיעים לזירה של דליקה ע"מ למצוא בני אדם בתוך מבנה שהם לא מכירים. ע"י שחרור של מספר רובוטים שכאלה, ניתן לקבל מיפוי מהיר של המבנה על תכולתו ללא סיכון מיותר של כבאים. בתחומי בטחון אחרים, ניתן לבנות תמונת מצב מהירה ואפילו לקבל תמונות חיות מהשטח.

אחד התחומים שיתפתחו בעזרת היכולות האלו הוא עיצוב בתים. אחת המכשלות הגדולות שקיימת היום היא בניית המודל של הבית. כל מי שהתנסה בזה, יודע עד כמה קשה למפות כל פינה ומידה של הבית כתנאי מקדים לכל פעילות עיצוב. כאשר יהיה קל למפות את הבית כולל צבעי הקירות והרהיטים, נוכל לשלב יכולות נוספות של הסרת ריהוט והכנסה של ריהוט אחר (מקטלוג) – ולקבל התנסות חדשה של עיצוב פנים כדוגמת סרטון האנימציה הזה.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה Augmented Reality, Home automation, טכנולוגיה, מצלמות, רובוטים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה