התשובה של מיקרוסופט ל- Google Body Browser

מקרני פיקו הם מקרנים בגודל מינימלי המאפשרים הקרנה של מידע לטווחים קצרים באיכות סבירה עד טובה. בהקרנה למרחק ארוך יותר, צריך חדר ממש חשוך כדי לראות היטב. יש המון אפשרויות שימוש במקרנים האלו ומידי כמה ימים עולה מודל חדש לשימוש במקרנים. הפעם, תפס אותי פרוייקט מחקר של חברת מיקרוסופט שעושה שימוש במקרן פיקו שכזה שבשילוב עם מצלמה וחיישן קרבה מסוגל להקרין על גוף האדם מודל או תמונות של מה שיש מתחת לעור (עצמות, שרירים, גידים, ורידים, ועוד).

הרעיון הוא לייצר דו-שיח ברור יותר בין הרופא למטופל ע"י המחשה של המונחים הרפואיים. במקום להסביר איך גיד מחובר לעצם, ניתן להציג את זה ישירות על גוף המטופל. שימוש נפוץ יותר יהיה לעודד מטופלים להמשיך בתירגולי פיזיותרפיה ע"י המחשה של מה שקורה בתוך הגוף. המצלמה מזהה את חלק הגוף ותוכנה מיוחדת עוזרת להחליט מה להראות (עצמות, ורידים או משהו אחר). בשלב ראשוני, התמונה המוקרנת נלקחת מתוך בסיס נתונים ולא מתוך צילום של המטופל. בשלבים מתקדמים יותר, ניתן יהיה להקרין על גוף המטופל צילומים שלו ועל ידי כך לייצר הבנה גבוה יותר שלו, לגבי מצבו הרפואי.

הפרוייקט הזה מעניין במיוחד לאור התחרות של מייקרוסופט מול גוגל. גוגל הוציאה את ה- body browser שנראה מדהים, עד שמבינים שהפרוייקט הזה של מיקרוסופט שם את גוגל בכיס הקטן, ומכניס את מיקרוסופט לתחום הבריאות.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה בריאות, טכנולוגיה, צגים, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על התשובה של מיקרוסופט ל- Google Body Browser

  1. פינגבאק: משתמש אנונימי (לא מזוהה)

כתיבת תגובה