כתובת IP לכל אדם

כדי שלמכשירים תהיה יכולת אלחוטית, הם צריכים כתובת IP. הכתובת הזו, בשילוב עם החומרה הנדרשת, מאפשרת למכשיר להתחבר לרשת האלחוטית ולשלוח ולקבל נתונים ממנה. בעוד שניתן להוסיף יכולות אלחוטיות לכמעט כל מכשיר, העלות הנוספת עבור היכולת הזו הניעה יצרנים רבים מהוספת היכולת הזו. השבוע, הודיעה חברת NXP על סדרת מוצרים בשם GreenChip שתאפשר הוספה של יכולות אלחוטיות לכל מכשיר בעלות של $1 בלבד ובצריכת אנרגיה מזערית. בואו נראה למה זה צריך לעניין אותנו.

החזון של NXP הוא לתת לכל מכשיר חשמלי יכולת אלחוטית. החל ממתג, שקע, נורה, וכן הלאה. כאשר לכל דבר חשמלי תהיה יכולת אלחוטית היכולת שלנו לחבר את כל המכשירים לכדי מערכת אחת תהיה מאוד פשוטה. היכולת לשלוט בצורה קלה על כל נורה מכל מכשיר טלפון, לחבר כל מכשיר חשמלי לשקע ולהפוך אותו לנשלט מרחוק, לאפשר ליצרני המכשירים להגדיר את הפונקציונליות של המכשיר בידיעה שההפעלה תהיה מרחוק.

כמה רעיונות נוספים – הוספת יכולות אלחוטיות לדלת הכניסה, להפעלת הרכב, מצלמות, הוספה של יכולות למוצרים מתכלים (בעלות של דולר זה כבר לא הזוי כ"כ) כגון מזון.

אם ללכת יותר רחוק – מתי יגיע היום שבו בנוסף (או במקום) ת"ז, תהיה לכל אדם כתובת IP?  אם לכל אחד תהיה כתובת IP אישית – איך זה ייראה?

פוסט רלוונטי בתחום – היום שבו נתחיל לדבר עם מכשירי החשמל בבית

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה Home automation, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות על כתובת IP לכל אדם

    • מאת David Codish‏:

      IPv6 ייתן מענה לכמות הכתובות שיידרשו אחרת תהיה פה בעיה – למרות שברוב המכשירים שמדובר עליהם, הכוונה היא לתת IP פנימי (subnet) ולא ממש IP קבוע.

  1. פינגבאק: משתמש אנונימי (לא מזוהה)

כתיבת תגובה