TechCrunch 2011 – Desmos

אני מאוד אוהב את תחום החינוך ושמחתי לראות חברה שפונה לתחום הזה. Desmos מנסה לעשות את מה שאינטרנט עושה הכי טוב – לשמש פלטפורמת תוכנה אחידה לכל סוגי המחשבים. תחום החינוך עובר מהפיכה בעולם (ואפילו בישראל) כאשר יותר ויותר תכנים הופכים להיות אינטראקטיביים ועוד כיתות חכמות נוספות מידי שנה למערכת. הבעיה עם הכיתות החכמות היא שהתוכנה והתכנים נכתבים בצורה כזו שיתאימו אך ורק לסוג החומרה מסויים. כאשר התוכנה תתיישן, כנראה שלא תהיה ברירה אלא להמשיך לקנות חומרה מאותו יצרן כדי לוודא תאימות. בנוסף, מקרנים אינטראקטיביים (שגם הרבה יותר זולים) יכנסו לשימוש וכך כל ההשקעה בפיתוח תכנים עלולה לרדת לטמיון.

הפיתוח הוא די ברור. תוכנה שרצה על דפדפן ובעזרתה ניתן ליצור תכנים אינטרקאטיביים כך שכל מורה (להבדיל מהמגבלות שיש היום) יכול ליצור לעצמו מערכי שיעור. ייתרון עצום בגישה של הדפדפן הוא שהתלמידים יכולים לעשות ש"ב במערכת, לעבור שוב על החומר מהבית, או סתם להשלים חומר שלא הספיקו. אין את המגבלה של התוכן משוייך למקרן שבכיתה.

  • חדשנות והשפעה – תחום החינוך הוא תחום שמתפתח לאט יותר מהטכנולוגיה ולכן כל מאמץ לגשר על הפער הוא מבורך. החדשנות כאן היא בזיהוי ההזדמנות ומתן מענה (חלקי מאוד) אבל אין פה אתר אינטרנט שבאמת נותן פתרון כולל (מה שבאמת היה יכול להיות חדשני). ההשפעה תהיה כגודל השימוש של מורים. אני מאמין שלכל שיעור שלם שיועבר לפלטפורמה שכזו, יש סיכוי קליטה גבוהים יותר אצל התלמידים
  • סיכויי הצלחה – ארגוני החינוך נוטים להיות בירוקרטיים ומבוזרים כך שאין פה תהליך קל ומהיר לאימוץ של השיטה. מצד שני, אם מספיק יצרני תכנים לימודיים יקחו על עצמם לפתח במערכת הזו, הייתרון של האינטרנטיות יכול לעזור. כיוון שאין למערכת את כל המנגנון של ניהול כיתה בממשק מורה-תלמיד, אני לא רואה סיכויי הצלחה גדולים לחברה.
  • שוק ישראלי – כמובן שאף אחד לא דאג לפונטים בעברית או לכתיבה מימין לשמאל כך שעד שזה יקרה, אין לנו מה לעשות עם המערכת הזו.
  • רעיונות נוספים – כל עולם תוכן שבו הכתיבה של הקוד היא ספציפית לחומרה, מתאימה פה. מי שמכיר אותי יודע שאני חסיד גדול של גנריות על כל הצרות שהיא גורמת בפני עצמה, ובכל זאת – אם אנחנו רוצים שדברים יצליחו, אי אפשר להגביל את שפת הכתיבה או שיטות העבודה, לחומרה מסויימת. פה האינטרנט והדפדפנים משחקים לטובתנו וצריך לנצל את זה.

פוסט זה מפורסם בהמשך לסקירת הסטארטאפים מכנס TechCrunch 2011. לפוסטים נוספים על חברות נוספות, לחצו כאן.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה חינוך, טכנולוגיה, צגים, רעיונות חדשים, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה