ארנק אלקטרוני ללא NFC

תחום ה- NFC עלה לאחרונה בהקשר של כמה בדיקות שעשיתי. לפני כמה חודשים הייתי סקפטי לגבי הטכנולוגיה ודעתי הבסיסית לא השתנתה. טוב, אולי קצת. זה די ברור שאנחנו לא יכולים להמשיך להוסיף עוד ועוד כרטיסי מועדון לארנק שגם ככה כבר מתפוצץ מקופונים, כרטיסים, תמונות, ועוד. העסק הזה חייב להפתר, והוא ייפתר ע"י טכנולוגיה שתכיל את כל המידע שקיים בארנק שלנו, ויאפשר לבצע תשלומים בצורה קלה ופשוטה ולא רק ע"י כרטיסי אשראי. NFC היא בהחלט טכנולוגיה מובילה בתחום הזה, אבל יש עוד כמה כיוונים מעניינים שלא מחייבים NFC.

אולטראסאונד – טכנולוגיה שנשמעת הזויה בהתחלה אבל אולי זה מה שמיוחד בה, עושה שימוש ברמקול של מכשירי הטלפון ובמיקרופון. חברת Naratte מפתחת פרוטוקול תקשורת מבוסס קולו. מכשיר הטלפון משדר צלילים אולטראסוניים שנקלטים ע"י המיקרופון של אמצעי תשלום שמתרגם אותם למידע. הדבר שעולה לי בראש זה מכשירי מודם של שנות ה- 90 שמתקשרים בינהם באמצעות קול, רק שפה אנחנו לא נשמע כלום בגלל התדר שבשימוש. שימושים המופיעים בסרטון המצורף כוללים תשלום בקופה, שימוש בקופון, ואפילו העברת כספים בין שני אנשים פרטיים.

מצלמה – לא מהפכני כמו הפתרון הקודם, ולא באמת תחליף ל- NFC אבל משעשע לא פחות. הפתרון של חברת Card.io הוא פשוט לצלם את כרטיס האשראי שלנו בכל פעם שבו אנחנו נדרשים לשלם באמצעותו באינטרנט. בכל ממשק שבו צריך להתחיל להקליד את כל פרטי הכרטיס, התוכנה מאפשרת לנו לצלם את הכרטיס, והיא עושה את ההמרה של פרטי הכרטיס לתוך הטופס. על פניו זה נשמע ממש לא ארנק אלקטרוני, אבל אם יש לנו יישום ששומר לנו את כל אמצעי התשלום שלנו ומאפשר לנו לשלם בעזרתם, זה בהחלט סוג של ארנק אלקטרוני.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה NFC, טכנולוגיה, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על ארנק אלקטרוני ללא NFC

  1. פינגבאק: משתמש אנונימי (לא מזוהה)

כתיבת תגובה