ההיסטוריה שלי עם אפל

ההיסטוריה שלי עם חברת אפל מתחילה בשנת 1983 עם ההגעה של מחשבי Apple IIe למשרד של אמא שלי באוניברסיטה. מאוחר יותר קנינו Apple 2C לבית (בתקופה שכולם קנו אטארי) מה שהפך את המחשב למשחק ופחות לכלי תכנותי. את התכנות האמיתי העברתי לתואמי ה- IBM שהתחילו להופיע. כמו בכל תחרות טובה, צריכים שני צדדים ואני לקחתי את זה של ה- IBM (מאוחר יותר אינטל השתלטה על שוק התואמים – סליחה ה- X86), ואחי הגדול נשא את דגל התפוח בגאווה וטרח לקנות מקינטוש ולנופף בגאווה ביכולות הגרפיות והתכנותיות של HyperCard שהייתה בעיניי ממש מהפיכה באותה תקופה.

לימים אפל צנחה, אינטל עשתה בשוק את מה שעשתה, ונדמה שהתחרות הזו הפכה לחסרת משמעות. אין טעם לתחרות אחרי שהמנצח הוכרז באופן סופי והמפסיד נעלם מהזירה.

כמו בכל סרט מתח טוב, בדיוק כשזה נראה גמור, הכל משתנה. אפל המציאה את עצמה מחדש,שוב ושוב בזמן שאינטל תקועה במקום כבר מעל לעשור בדרך להפוך לחברה הגדולה בעולם. באורך פלאי כמעט, הצליחה אפל לייצר שווקים חדשים שלא היו קיימים לפני כן עם האייפוד, אח"כ האייפון, ולאחרונה עם האייפד. למרות הקושי שלי שצרוב מלפני המון שנים, ביקשתי מאחי (כן… ההוא) לקנות לי את האייפוד ננו כשהיה בארה"ב לפני מספר שנים, 'הרשיתי' לבת שלי לקנות אייפוד, ואפילו קניתי אייפד לאחרונה. אייפון עדיין קשה לי לקנות בעיקר בגלל שאני חושב שהוא טלפון פחות טוב מהסמסונגים החדשים (כן – החיקויים של אפל…).אבל אולי האייפון 5 יצליח לעשות לי את זה. המחשב הנייד הבא שלי יהיה כנראה של חברת אפל. כמעט 30 שנה אחרי – אני מודה (שלפחות כרגע), אפל מייצרת מוצרים חדשניים יותר, יפים יותר, ויקרים יותר.

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה Apple, אינטל, טאבלטים, טכנולוגיה, כללי, מחשוב, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על ההיסטוריה שלי עם אפל

  1. פינגבאק: פרידה מסטיב ג’ובס | Technologeek

כתיבת תגובה