מציאות מועשרת ואינטראקטיבית

מציאות מועשרת (רבודה) היא שם כולל לחיבור בין המציאות האמיתית שלנו (כפי שהמחשב רואה אותה דרך מצלמה כלשהי) לגרפיקה ממוחשבת שהמחשב מלביש על המציאות האמיתית שמטרתה יכולה להיות בידורית או יישומית. משחקי הקינקט וה- Xbox עשו פעולה הפוכה – הכניסו אותנו (או דמות שדומה לנו) לתוך עולם ממוחשב.

כדי ליצור מציאות מועשרת, המחשב צריך לזהות אובייקטים מסויימים שאותם הוא מחפש וע"י זה, לדעת איך להגיב. כך לדוגמה, כאשר המחשב רואה פנים בתמונה, הוא יכול לזהות שמדובר בפנים, להפעיל תוכנה לזיהוי פנים, ולהיות מסוגל להציג את המידע בצורה ויזואלית אודות האדם אותו הוא מזהה (ניתן למצוא ברשת המון חברות שמציגות דמו של יישומים כגון אלה, אבל לפחות לאנדרואיד, לא מצאתי גרסה שעובדת). אם לעומת זאת, התוכנה לא מוסיפה מידע ויזואלי אלא רק מבצעת פעולה מסויימת (כגון פתיחת הנעילה של הטלפון), זוהי תוכנה לזיהוי פנים ותו לא.

ביישום המופיע בוידאו של חברת d-touch (בהמשך), אפשר לראות איך בעזרת אובייקטים שכל מצלמה יכולה לזהות, ניתן לבנות יישום מוזיקלי דוגמת GarageBand (למי שמכיר). מעבר לרעיון הטכנולוגי ומגוון היישומים שניתן לעשות עם הערכה שהחברה מציעה (חינם), הרעיון של אוסף פריטים סתמיים לחלוטין (חתיכות נייר) שניתן להגדיר לכל אחד מהם התנהגות ממוחשבת כלשהי – הוא מעניין מאוד. כתוספת של מציאות מועשרת, נוכל להציג לדוגמה להקה וירטואלית שממש תנגן את המקצב שאנחנו מגדירים.

השאלה הנשאלת היא אילו עוד שימושים אנחנו יכולים להפיק מהטכנולוגיה עבור חיי היום יום מעבר למוזיקה? האם לדוגמה ספרי בישול או ילדים יוכלו להפוך לאינטראקטיביים לרמה שכל אחד יכול פשוט להזיז את הקוביות ולקבל תוצר שונה?

על אודות דוד קודיש

דוד קודיש הינו מומחה מערכות מידע, שימושי אינטרנט, וטכנולוגיה שעוסק בתחומי האינטרנט וההייטק מעל ל- 17 שנה. דוד שימש בתפקידי ניהול בכירים שונים בחברות טכנולוגיה שונות בהן אינטל ונומוניקס ומיקרון. כיום משמש כמרצה באוניברסיטת בן-גוריון שם הוא משלים לימודי דוקטורט בתחומי gamification. הבלוג עוסק בטכנולוגיות נוכחיות ועתידיות בניסיון לחזות ולהבין את העולם הטכנולוגי לתוכו אנו נכנסים, ואת המשמעויות על איך שהחיים שלנו ייראו. אני מאמין שחשוב לדעת לאן אנו הולכים כדי להיות מוכנים וכדי להיות הורים טובים יותר לילדינו שגדלים לתוך המציאות החדשה.
פורסם בקטגוריה Augmented Reality, Virtual Reality, אודיו, כללי, מצלמות, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות על מציאות מועשרת ואינטראקטיבית

  1. פינגבאק: משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  2. פינגבאק: משתמש אנונימי (לא מזוהה)

כתיבת תגובה