טכנולוגיות עתידיות ופייסבוק להורים

בהרצאה זו, אני מדבר על מספר התפתחויות טכנולוגיות עתידיות שאנו כהורים, והילדים שלנו, נחווה בשנים הקרובות. דרך ההבנה של השינויים המדהימים שצפויים לנו כמעט בכל תחום בחיינו, נתבונן על תופעת הפייסבוק כמקרה ספציפי. בסוף ההרצאה, נבין כיצד להתאים את שיטות החינוך של ילדנו למציאות הזו, כאשר אנו כהורים איננו תמיד מסוגלים לתת את ההכוונה וההדרכה הנדרשים מאיתנו. כיצד נדע באמת מה הילד עושה "שם" וכיצד נוכל ללוות אותו בבטחה בתהליך המרתק והמתמשך של גילוי העולם הטכנולוגי החדש.

חשוב לזכור – היום זה הפייסבוק ומחר זו טכנולוגיה חדשה, ולכן חשוב לדעת כיצד להגדיר את החוקים והכללים להתנהגות כך שיהיו נכונים תמיד ומה הם הכלים העומדים לרשותנו כהורים. בהרצאה יוצגו מקרים אמיתיים דרכם נמחיש את הסכנות האורבות לילדים החל מחשיפה לתכנים בעייתיים, איומים והטרדות, אלימות מילולית ואובדן שליטה בתכנים המוצגים עליהם ועל ידם. כמו כן יוצגו נתונים ממחקרים חדשים בתחום ואציין מספר אפשרויות לפיקוח ובקרה על גלישת ילדים.

ניתן לקרוא עוד כאן.

ההרצאה מיועדת להורים לילדים בגילאי 8-15 המעוניינים לדעת יותר לגבי הנעשה ע"י הילד או הילדה באינטרנט, וכיצד להיות חלק מזה.

כתיבת תגובה