מת'יו – רובוט הגיאומטריה

הצ'טבוט מת'יו פותח על ידי טופז פישמן ומור חורש, שתי סטודנטיות להנדסת תעשיה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון, במסגרת פרוייקט הגמר שלהן בהנחיית ד"ר דוד קודיש ופרופסור גלעד רביד. הצ'טבוט משתמש בתשתית בינה מלאכותית של חברת IBM ומהווה חלק ממחקר רחב יותר בנושא פיתוח מערכות תומכות למידה לתלמידי תיכון, ובפרט בלימודי מתמטיקה.

העקרון המנחה במחקר הוא פיתוח ובחינה של מערכות הנותנות לתלמידים כיווני חשיבה ורמזים כחלק מפתרון תרגילים. גישה זו הפוכה מזו הנפוצה כיום בספרי לימוד ובאתרים שונים של פרסום פתרונות כתובים לבעיות מתוך מחשבה שהפתרון הכתוב, משמש ללמידה. הגישה במחקר זה היא לגרום לתלמיד לשאול את השאלות הנכונות כדי לקבל את הרמזים הנכונים. בדרך זו, התלמיד מחוייב להמשיך לנסות ולא לוותר ולבסוף חווה הצלחה כאשר הוא מצליח לפתור את התרגיל בעצמו 'ללא עזרה'.

בימים אלה, ובמהלך שנת הלימודים תש"פ, תיערך הטמעה של הרובוט במספר בתי ספר וייערך מחקר כמותי להערכת התרומה של צ'טבוט ללמידה. בתי ספר או מורים למתמטיקה המעוניינים לקחת חלק במחקר מוזמנים לפנות למייל בסוף העמוד. מורים מתחומי ידע אחרים מוזמנים אף הם ליצור קשר ולחשוב כיצד ניתן להתאים רובוט דומה לצרכיהם.

הרובוט מסוגל לעבוד דרך תוכנת הפייסבוק או דרך דף אינטרנט ייעודי לטובת תלמידים שאין להם פייסבוק.

לפרטים נוספים ניתן לפנות במייל לד"ר דוד קודיש. [email protected]

פרויקט הרובוט נסגר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שם *
אימייל *
אתר