הרעיון מאחורי הכרטיסיות לקוח מתוך העולם של Infographics בהם מנסים להעביר כמה שיותר מידע בצורה עיצובית נעימה ומפתיעה. המחשבה היתה ליצור פוסטרים ענקיים שמסכמים נושא מסויים ואז לתלות אותם בבית הספר. נתקלתי בשתי בעיות: א) עיצוב פוסטר גרפי הוא משימה לגרפיקאים, ו- ב) כשהכנתי כמה כאלה, הדפסתי בבית דפוס ותליתי בכתות, הבנתי שהם לא פוגשים את התלמידים. תלמידים לא עמדו לפני הפוסטרים וחוץ מזה שהם היו חלק מקישוט הכתה בזמן הבגרות (תלמידים רבו לשבת קרוב לקירות) לא קרה הרבה.

התובנה הובילה לנסיון למזער את הפוסטרים לתוך משהו שיותר קרוב לתלמידים, המחברת שלהם. ההשראה פה היתה הלמידה שלי כילד (נגיד שכשהייתי ילד למדתי – זה לא קרה), בה היינו מכינים כרטיסיות סיכום חומר. הכרטיסיות משתלבות בין שני פרוייקטים אחרים שלי: קלפי משחק, ומחברות כיף (ניתן למצוא ברשימת הפרוייקטים).

מה עושים עם זה: אחת הדינמיקות שמישחוק עובד עליהן היא איסוף. אנשים אוהבים לאסוף דברים ומייחסים להם ערך. אם תלמיד יקבל בתחילת שנה את כל הכרטיסיות, לא יהיה להן שום ערך בעיניו ורוב הסיכויים שיחטיאו את מטרתן. אם הכרטיסיות יחולקו כך שלא כולם יקבלו אותן, או שיהיה צורך לבצע משימה מסויימת כדי לקבל כרטיסיה מסויימת, תלמידים ירצו לקבל אותן ויהיו מוכנים לעשות משהו תמורתן. זו התורה על רגל אחת. כל כתה וכל תלמיד יהיה שונה. תלמידים מסויימים אולי יהיו אנטי ולא יהיו מוכנים לעבוד תמורתם (לא הייתי נותן להם כרטיסיות אבל כן הייתי שם לב אליהם ולא מזניח אותם – משהו אחר צריך להניע אותם), בעוד שאחרים מאוד יאהבו.

ניתן להוריד את קבצי הכרטיסיות לשימוש חופשי